Artro Gold | chocolatate/orange 750g

Naše kloubní novinka! K našemu původnímu složení jsme přidali ještě dvě složky BOSWELLIA SERRATA a OVOMET® - kolagen ze stěn vaječných skořápek. Nejkomplexnější kloubní výživa, vytvořená pro zdravou podporu kloubů a pojivových tkání. Tento doplněk patří svým složením, mezi nejlepší na trhu, obsahuje 17 aktivních látek. V daném produktu jsme použili přírodní sladidlo stévie, která zvyšuje kvalitu produktu. Jedná se o doplněk stravy. Více informací
Produkt již není v nabídce
Parametry

Popis produktu

Složení (cherry / višeň): Enzymatický hydrolyzovaný kolagen, Inulin, Glukosamin sulfát 2 KCL, Chondroitin sulfát, Aquamin F (Lithothamnion Coralloides), MSM (= methyl sulfonyl methan), Žraločí chrupavka, Kuřecí kolagen z hrudní chrupavky typu II 90%,  extrakt ze živice stromu Kadidlovníku pilovitého  5:1 (Boswellia Serrata)  vit. C kyselina L-askorbová, OVOMET® -  kolagen ( kolagen je  I.typu ) ze stěn vaječných skořápek, Enzym Bromelain (1200GDU / g), Hylauronan sodný, vit. E- (DL-Alfa-Tokoferol acetát), vit. B6 (Pyridoxin HCL), vit. K2 (menachinon MK-7), vit.D3 (cholekalciferol), Kyselina citronová (E330), Oxid křemičitý (551), aroma čokoláda a citron, Sladidlo: glykosidy steviolu (E960).

 

Ovomet®:

Je kolagen typu I, ze stěn vaječných skořápek. Obsahuje: Kolagen-peptidy  typu I 30%, Elastín 20%, Glukozamín 2%, Lyzozým 1%, Keratin 1%. GAG´s: Kyselina Hyaluronová , Dermatan sulfát, Chondroitín sulfát,  >500 jiné bílkoviny: Ovocalixin, Ovocleidin, Ovotransferrin, TGF-β

Zabraňuje zraněním šlach a vazů, díky své schopnosti zvýšit svojí pružnost. Studie konaná na specializované klinice s osteoartrózou diagnostikovaná u starších pacientů ukázala, že denní příjem 300 mg Ovometu® během 50 dní snížil bolest o více jak 40% a zlepšil ztuhnutost kloubů o 60%. Všechny měření se řídili standardizovanými a validními metodami. Studie prokázaly pokles bolesti o 28% za 5 dní u lidí vykonávající mírnou fyzickou aktivitu a poklesy bolesti po 50 dnech léčby dosáhly 50% u běžců a 60% u sportovců trénujících crossfit.

Boswellia Serrata: Tato aromatická živice, známa též jako indické kadidlo, se po staletí používá v tradiční asijské a africké medicíně díky svojí přirozeně vysoké koncentraci kyseliny boswellové. Boswellia serrata, která je určena na každodenní dlouhodobou podporu, je ochranná bylina, která je ideální pro sportovce, starší dospělé anebo pro kohokoliv se zvýšeným „opotřebením“.

Účinky  Boswellie Serrata:

- protizánětlivé

- zmírňuje příznaky osteoartrózy, osteoartritídy , astma a senné rýmy

- pomáhá při zánětech nemocí střev

- potlačuje bolest, ztuhlost a otoky kloubů, zlepšuje jejich mobilitu.

Glukosamin sulfát je bazickým derivátem glukózy, který se používá jako pomocný prostředek ke zmírnění zánětu a bolestí při léčbě zánětů kloubů, šlach, kloubních pouzder, dále ke zlepšení degenerativních procesů postihujících meziobratlové ploténky. Stimuluje tvorbu glukosaminoglukanů a proteoglukanov, dvou stavebních prvků chrupavky. Vyskytuje se většinou ve formě stabilních solí (síranu, chloridu). Glukosamin sulfát je jednou z biologických chemikálií, které tvoří kyselinu hyaluronovou, hlavní výplňová složka kloubních kapalin a okolních tkání. Glukosamin sulfát pomáhá při tvorbě nehtů, šlach, kůže, očí, kostí, vaziva, srdečních chlopní a při sekreci slizu v zažívacím, dýchacím a močovém ústrojí. Zlepšuje také funkci lymfatického systému.

Chondroitin sulfát je nejvíce zastoupen ve strukturách mezibuněčné hmoty (proteoglykanů) chrupavky. Pomáhá v chrupavce zadržovat vodu a může zvrátit ztrátu chrupavky, tím že ho budeme užívat kombinaci s glukosaminem. Chrupavka je pojivová tkáň v našem těle, která slouží ke zpevňování okolních tkání. Pravidelným užíváním snižujete bolest a zánět, zlepšujete funkci kloubů a zpomalujete progresi osteoartrózy.Účinok chondroitin sulfátu nastupuje postupně a projeví se až po čtyřech až šesti týdnech užívání. V rámci prevence doporučujeme užívat 2 měsíce, 4 měsíce pauza a pak to celé opakovat. Pokud dochází ke ztrátě kloubní chrupavky, je třeba jej užívat i dlouhodobě.

MSM (= methyl sulfonyl methan) je organická a přirozeně se vyskytující forma síry, která se nachází v čerstvých syrových potravinách. MSM není dostatečně zastoupen v dnešních nekrytých potravinách, které se často pěstují ve sklenících s umělým zavlažováním. Vařením se MSM poškozuje, což je dalším důvodem, proč se tato látka našemu tělu nedostává. V našem těle MSM působí tak, že zvláčňuje vnitřní vazivové a chrupavčité tkáně, které je pak pružnější a odolnější.

Enzymaticky hydrolyzovaný kolagen je zdroj predštiepených proteinů enzymovou hydrolýzou, které jsou důležité pro regeneraci pojivových tkání. Tyto nejkratší molekulové řetězce mají vliv na vyšší stravitelnost a využitelnost pro člověka. Typické pro tento zdroj proteinů je dobrá využitelnost a jedinečné zastoupení esenciálních i neesenciálních aminokyselin, vysoký obsah bílkovin, velmi nízký obsah sacharidů a tuků.

Kuřecí kolagen z hrudní chrupavky typu II Je nejvíce zastoupen v chrupavčitých tkáních, kde tvoří tenké fibrily. Užíváním přispíváte k podpůrné funkci zdravých kloubů a zároveň podporujete jejich pružnost a pohyblivost.

V kombinaci s kyselinou hyaluronovou, glukosaminem a chondroitinem sulfátem, zvyšujete celkový účinek pro klouby.

Aquamin je unikátní minerální zdroj, získaný z mořských řas, bohatý na bioaktivní vápník (Ca) min. 32% obsah,

hořčík (Mg) min. 2,2% obsah a dalších 72 důležitých stopových prvků, které vedou ke zlepšení zdravotního stavu kostí a celého těla.

Výzkum ukázal, že vyživování minerály závisí nejen na obsahu vápníku (Ca). Magnézium / hořčík (Mg) a stopové minerály hrají nezbytnou úlohu při efektivní fortifikaci minerálů.

Tento minerální matrix poskytuje výjimečnou biologickou dostupnost, bioaktivitu a optimalizuje hladinu minerálů v těle.

Červená mořská řasa Lithothamnion Coralloides je druh, který se nachází jen v určitých oblastech. Během životního cyklu červená řasa absorbuje esenciální minerály a živiny z čistých, studených, neznečištěných, na minerály bohatých vod Atlantského Oceána.

Nedostatek vápníku a minerálních látek je rostoucí globální zdravotní problém. Aquamin může tento problém pojmenovat. Jde o biologickou dostupnost vápníku, stejně jako o množství stopových minerálů, esenciálních pro udržení optimálního stavu kostí a o stravitelnost.

Žraločí chrupavka je komplex mukopolysacharidů, který obsahuje kolagen a další důležité složky jako glukosamin a chondroitin. . Je přírodním zdrojem vápníku a fosforu. Užíváním žraločí chrupavky: zlepšuje pohyblivost kloubů, zpomalujete degenerativní změny v chrupavce, zmírňujete záněty a otoky kloubů, zlepšujete pružnost pokožky, pleti, nehtů a vlasů.

Hyaluronová kyselina (Hyaluronan sodný) je přítomna v každém tělesném tkáni. Má výjimečně silnou schopnost vázat vodu, jedna molekula kyseliny hyaluronové je schopna pojmout asi 250 molekul vody. Tímto pomáhá snižovat tření a tlumení nárazů v kloubech. Také má pozitivní účinky na: spánek, sexuální potenci, hustotu kostí.

Orafti ® (Inulin) je dietní rozpustná vláknina z kořene čekanky, přírodní produkt. Přispívá k normální funkci střev, zvýšením frekvence stolice, při minimální denní dávce: 12g. Konzumací inulinu v potravinách, přispíváme ke snížení nárůstu hladiny glukózy v krvi. Pomáhá snížit hladinu krevního cukru a podporuje činnost srdce. Podporuje detoxikační systémy organismu. Dále má pozitivní vliv na lepší využití vápníku lidským organismem.

Vitamín C (kys.L-askorbová) je silným antioxidantem, zabraňuje zánětům, zabezpečuje napjatost pokožky a sílu svalů. Stimuluje tvorbu vaziva, kostí a zubů a spolupůsobí při budování chrupavek i šlach. Zlepšuje hojení ran a posiluje imunitu. Ochraňuje orgány a tkáně, centrální nervový systém před volnými radikály, které je poškozují a urychlují stárnutí. Snižuje poškození způsobené kouřením a chrání před oxidací krevního tuku v krvi přeměnou bílkovin na cukry v cévách.

Vitamín E (DL-Alfa-Tokoferol acetát) antioxidant vitamín E, který chrání buňky před poškozením. Dále ovlivňuje tvorbu červených krvinek, růst svalové hmoty a tkání.

Vitamin D3 (Cholekalciferol) vitamin D v uvedené dávce 75mcg, přispívá k normálnímu vstřebávání a hladině vápníku a fosforu, udržení normální činnosti svalů a zdravých zubů. Dále přispívá ke správnému fungování imunitního systému.

Vitamin K2 (menachinon MK-7), Přírodní forma vitaminu K2, která obsahuje vysoce biologickou dostupnost vitamínu, 6-8 krát účinnější než v případě syntetického vitamínu K1. Užíváním tohoto vitaminu přispíváte k prevenci osteoporózy a to aktivací specifického proteinu (osteokalcin), což vede k optimálnímu vázání vápníku do kostí a zubů. Vitamín K2 je účinný pro zlepšení kvality kostí a pevnosti kostí, což je prokázáno několika klinickými studiemi, také přispívá k normální srážlivosti krve. Dále je důležitý pro správnou činnost ledvin, zlepšuje citlivost na inzulín, pomáhá při léčbě žaludečních vředů, posiluje imunitu a vitalitu.

Užíváním v kombinaci s vitaminem D3 zvyšujete vstřebávání vápníku.

Vitamin B6 (Pyridoxin) má významnou roli v činnosti enzymů, působících při rozkladu a zužitkování bílkovin, tuků a cukrů z potravy. Je důležitý při procesech přeměny zásobních cukrů v játrech a svalech na energii. Preventivně působí proti nervovým onemocněním, zlepšuje náladu, zmírňuje deprese, má také vliv na kvalitu kůže a významnou roli hraje při v tvorbě červených krvinek a protilátek.

Jedná se o doplněk stravy.

Parametry

Hmotnost 750 g
Příchuť Chocolate orange

Výživová hodnota výrobku ve 100g prášku a v 25g 

Nutriční informace

100g

25g

*RVH %/ RDA%

Energetická hodnota

1540 kJ (365 kcal)

385 kJ (91,25 kcal)

4,56%

Tuky  

0,63g

0,16g

0,22%

Nasyceny mastné kyseliny

0g

0g

0%

Sacharidy

34,15 g

8,53g

3,28%

Z toho cukry

32,15g

8,03g

8,93%

Vláknina

20,9g

5,22g

**

Bílkoviny

45,2g

11,3g

22,6%

Soli 

1,08g

0,27g

4,5%

Enzymaticky hydrolyzovaný kolagén(kolagénové peptidy)

40g

10g

**

Inulín

24,28g

6,07g

**

Glukosamin sulfát 2KCL

6g

1,5g

**

Chondroitín sulfát

4g

1g

**

MSM (= methyl sulfonyl methan)

4g

1g

**

Žraločí chrupavka

4g

1g

**

Aquamin

4g

1g

**

z toho minerál Ca

1,28g

320mg

40%

Kuřecí kolagen z hrudní chrupavky TYP II 90%

2g

500mg

**

Boswellia Serrata extrakt 5:1 2000mg 500mg **

OVOMET® -  kolagén zo stien vaječných škrupín

1200mg 300mg **

Vitamin C kys.L-askorbová

1600mg

400mg

500%

Enzým Bromelain (1200GDU/g)

800mg

200mg

**

kyselina hyaluronová( Hyaluronan sodný)

400mg

100mg

**

vit. E ( DL-Alfa-Tokoferol acetát )

80mg

20mg

166,6%

vit. B6 (Pyridoxin HCL)

20mg

5mg

357%

vit.K2 menachinón MK-7

400mcg

100mcg

133%

vit. D3 (cholekalciferol)

300mcg

75mcg

1500%

 

* RVH - referenční výživová hodnota

Referenční příjem průměrného dospělého (8400 kJ / 2000 kcal)

** RVH není stanovena

Použití a dávkování

No doping - výrobek neobsahuje žádnou látku ze Seznamu zakázaných látek Světového Antidopingového kodexu.
Výrobek neobsahuje konzervační látky, ani geneticky modifikované suroviny.

Použití a dávkování: Doporučená denní dávka 25g, 2 x denně 12,5g po jídle, rozmíchat v tekutině a vypít. Pro optimální účinnost doporučujeme dodržovat denní dávkování a užívat nejlépe během 2 až 3 měsíců.

Omezení: Není určeno pro děti do 12 let, těhotné a kojící ženy. Výrobek se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Nevhodné pro osoby trpící nesnášenlivostí na některou z uvedených složek. Doporučená denní dávka se nesmí překročit. Alergen: korýši, měkkýši, ryby.

Skladování: Skladovat mimo dosah dětí a slunečního záření, v suchu a při teplotě do 25 ° C. Po odebrání potřebného množství obal ihned uzavřít. Skladování v chladu a temnu prodlužuje trvanlivost výrobku.

Výrobce: STILL MASS s.r.o. , Lieskovská cesta 468, Lieskovec, 96221, Slovensko.

Hodnocení

0 Hodnocení

Nevíš si rady?